HAKKIMIZDA

Hakkımızda

Türk Kanser Derneği, 1964 yılında kurulmuş,T.C. Bakanlar Kurulu’nun 1964/6-3728 sayılı kararı ile “Kamu Yararına Çalışan Dernek” olarak kabul edilmiş ve 74/8750 sayılı kararı ile “TÜRK” adını kullanma hakkını kazanmış olan ülkemizin saygın bir “Sivil Toplum Kuruluşu”dur.Derneğimiz ilk faaliyetlerine Şişli, Şair Nigar Sokakta bulunan bir apartman dairesinde kanserin erken teşhisi için poliklinik muayene hizmetleri vererek başlamıştır. 1973 yılına dek faaliyetlerini geliştirmiş ve Şişhane’de bulunan bugünki binasına taşınarak ücretsiz sağlık hizmetleri sunmaya devam etmiştir. 2000 yılında Şişhane’de hem erken tanı-tarama hizmetlerini, hem de tanılanmış kanser hastalarının tedavilerinin yapılabildiği tam teşekküllü kanser hastanesini açmıştır. 2010 yılından itibaren T.C. istanbul Bilim Üniversitesi ile birlikte klinik çalışmalarını sürdüren derneğimiz, kanserde erken tanı ve tarama çalışmalarında T.C. İstanbul Bilim Üniversitesi’nin akademik gücünden ciddi destek alarak çalışmalarına hız vermiştir.Türk Kanser Derneği , kurulduğu günden bugüne kadar milyonlarca imkanları kısıtlı kanser hastasına;

 • erken teşhis,
 • tarama,
 • tedavi,
 • takip,
 • palyatif bakım,
 • ikinci görüş,
 • hasta hakları bilgilendirmeleri
 • kanser tedavisinde çok önemli bir yeri olan psikolojik destek

 • konusunda yardımcı olmuş ve hala daha yardımcı olmaya devam etmektedir. Derneğimiz, topluma koruyucu sağlık hizmetlerini ulaştırmak ve toplumda erken tanı bilinci oluşturmak için ücretsiz sağlık tarama hizmetlerini kesintisiz olarak halkımıza sunmaktadır. Aynı zamanda belediyeler ve kurumlarla işbirliği içinde, toplumu kanser hakkında bilgilendirmek amacıyla seminer ve konferanslarda düzenlemektedir.


  Misyonumuz  Kanser konusunda erken teşhis ve tarama başta olmak üzere; tedavide gerekli tüm bilgilere ulaşarak ve dünyadaki gelişmeleri takip ederek toplumla paylaşmak, toplumda kanser farkındalığının oluşması ve kanser hastalarına gereken tüm bilgi ve desteğin verilmesi için onkoloji ve uzman hekim kadrolarıyla maddi ve manevi olarak çalışmaktır.  Vizyonumuz  Kanser hastalığı ile ilgili tüm konularda dünya çapında bilgi ve gelişim merkezi olmak, ulusal kanser bilincinin oluşturulması ve dünyadaki merkezlerle entegre çalışmalarıyla öncü kuruluş olarak bilinmek ve dünyada referans olarak gösterilen yenilikçi bir dernek olmaktır.

  AYIN VİDEOSU

  Meme kanserinde erken tanı ve bilmek istediğiniz herşey.

  Diğer Videolar

  YALNIZ DEĞİLSİNİZ

  Hikayelerimizi Paylaşalım

  Haydi Sende Paylaş